Zadzwoń i umów się na bezpłatną prezentację: office@rapidfire.pl (+48) 669 120 008

Przecinarka plazmowa ESAB Seria A40 (Cutmaster A40)

  • gal 1
  • gal 1

Przecinarka plazmowa ESAB Seria A40 (Cutmaster A40)

zapytaj o produkt

Poniższy film przedstawia Cutmaster A120 z palnikiem SL 100 SV (z elektrozaworem) na naszym stole CNC wykonanym w Polsce.

Przecinarki plazmowe firmy ESAB są źródłami plazmowymi z dobrze ugruntowaną pozycją na rynku. W ofercie posiadamy całą gamę urządzeń A40, A60, A80, A120. Seria A (Automation) to seria przeznaczona do automatyzacji. Urządzenia cechują się niezawodnością oraz zwiększoną wydajnością w stosunku do źródeł ręcznych. Na tylnej części obudowy urządzenia posiadają gniazdo CNC pozwalające na podłączenie do jednostki sterującej plotera plazmowego. Przecinarki plazmowe ESAB to urządzenia przodujące w kategorii cięcia zautomatyzowanego. Dzięki doskonałym uchwytom SL100®SV 1Torch® ze standardem ATC (długość przewodu palnika 7,6 m lub 10,7 m lub 15,2 m) zapewniają szybki, niezawodny start i silny łuk pilotujący przebijając nawet grube blachy. Po długotrwałej nawet pracy palnik jest praktycznie wystudzony dzięki zastosowaniu wirowego obiegu powietrza w jego podzespołach. Standard ATC – pozwala na szybkie podłączanie palnika ręcznego lub zautomatyzowanego.

Seria A ESAB / Victor Technologies

Oto zalety przecinarek Cutmaster, które nasz zespół Rapid Fire zawsze uważało za kluczowe i wyróżniające (tego nie przeczytacie w broszurach ESABA, ani u innych dystrybutorów):

W wersjach „Seria A” cykl pracy osiąga 80% w najtrudniejszych warunkach, w ciągu całodziennej pracy.

Lekka i kompaktowa konstrukcja. Dodatkowo w obudowie (od dołu) zainstalowane są uchwyty do stałego przytwierdzenia maszyny.

Elektrozawór w uchwycie SL 100 to prawdziwy majstersztyk. Skraca on cykl produkcji. Palnik zapala się i osiąga stabilizację w dużo szybszym tempie niż przy klasycznym rozwiązaniu jakie występuje w większości przecinarek, gdzie czekamy długie sekundy na odpalenie łuku. Co z kolei przekłada się na komplikacje w dostarczeniu powietrza i przedłuża czas całego procesu.

Zapalanie łuku niską częstotliwością – również w odróżnieniu od zwykłych maszyn konkurencji nie wprowadza zakłóceń do sieci elektrycznej co przekłada się na poprawną pracę komputera sterującego, czy innych urządzeń elektronicznych w pobliżu. Przy zapłonie HF (High Frequency) palnika zakłócenia potrafią być tak duże, że konieczna jest dodatkowa izolacja przewodów i odpowiednie usytuowanie źródła. Wszystko to przekłada się na jakość wiązki plazmowej.

Oprogramowanie automatycznie rozpoznaje rodzaj uchwytu (ręczny lub automatyczny) i przełącza urządzenie między trybami pracy.

Dedykowane oprogramowanie doskonale współpracuje w różnego rodzaju zastosowaniach. Trzeba przyznać, że amerykańska firma stworzyła bardzo uniwersalne źródła. Stosowaliśmy Cutmaster w różnego rodzaju aplikacjach CNC. Urządzenia sprawdzają się w takich pracach jak: stoły/plotery CNC, maszyny CNC do cięcia rur oraz pół-automatyczne rozwiązania.

Przewód oraz palnik SL100 SV (Solenoid Valve – elektrozawór) 1Torch (czyt. one torch – iż pierwotnie miał to być jedyny palnik na świecie, który będzie pasował do wszystkich przecinarek. Thermal Dynamics miało też ambicje iż będzie to jedyny palnik o tak wysokiej wydajności na rynku. Całość eliminuje elektroniczną interferencję, która często występuje przy innych palnikach. 1Torch daje szybki, pewny start i bardzo silny łuk pilotujący do przebijania grubych blach.

Z automatycznym restartem łuku pilotującego może ciąć także metalową siatkę.

Możliwe również przedłużenie do 30,5 metra przewodu palnika.

Należy wspomnieć o szufladzie wbudowanej w metalową obudowę urządzenia. Bardzo przydatna do przechowywania podstawowych części zamiennych palnika.

Wbudowany system informujący o błędach za pomocą diod LED: m.in. podczas instalacji urządzenia, braku odpowiedniego ciśnienia powietrza, złego spasowania części, braku części, wadliwego zasilania, uszkodzenia podzespołów.

Warto wspomnieć iż urządzenia Cutmaster produkowane są już od 2008 roku. Desiagn zachowano ten sam, natomiast następują ciągłe zmiany w podzespołach elektronicznych w celu usprawnienia i sprostania wyzwaniom jakie proponuje konkurencja.

Uchwyt 1Torch to sprawdzona konstrukcja z 2002 roku. Proszę sobie wyobrazić, że do tej pory żaden producent nie wymyślił tak dopracowanego narzędzia. Jedną z głównych przyczyn, dla których producent musi opracować nowy model to wygasające patenty na podzespoły. Trzeba przyznać, że na rynku widać co raz więcej zamienników, które psują renomę i często są wykonywane z kiepskiej jakości stopów.

 

Ciekawostką jest, że firma Victor Technologies / Thermal Dynamics niedawno obchodziła swoje 100-lecie. W załączniku na 75-lecie The Golden Bridge Arnold Schwarzenegger używał palnika Victor do przecięcia „wstęgi” podczas ceremonii otwarcia mostu.

 

Zespół Rapid Fire pozdrawia fanów ostrego cięcia.

zapytaj o produkt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ul. Kaczeńcowa 12
51-180 Wrocław

tel:(+48) 669 120 008
email: OFFICE@RAPIDFIRE.PL


WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ

* Pola obowiązkowe

Szukasz niestandardowych rozwiązań?

Skontaktuj się z nami. Razem znajdziemy rozwiązanie