Call us for free demonstration: [email protected] (+48) 669 664 297

  • PL
  • EN

Jak wybrać przecinarkę plazmową?

Monday, 30 August, 12:45

Źródło plazmowe do stołu CNC.

Witam serdecznie,

W poniższym artykule skupimy się głównie na tym jaką przecinarkę plazmową wybrać do stołu, plotera CNC. Ale nie jest to kompleksowa porada jaką uzyskacie od doradcy w Rapid Fire. Da Wam to już ogólny pogląd i kierunek, w którym będziemy się dalej poruszać.

Artykuł będzie się rozrastał i zmieniał swoja formę w miarę upływającego czasu. Póki co już kilka kwestii poruszyłem. Gdybyście mieli więcej pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailem.

Zaczniemy od paru pytań:

Czy ma być to plazma do automatyzacji – jakie da nam funkcjonalności w zestawie z naszym interfacem, sterowaniem? To bardzo rozległy temat. Postaram się szybko wyjaśnić o co chodzi. Mianowicie na rynku spotykamy wiele różnych programów do sterowania plazmą. Mniej lub bardziej profesjonalnych. Tutaj musimy określić co dokładnie nas interesuje. Część najprostszych systemów nie posiada np. Sterowania wysokością palnika, regulacji natężenia prądu, automatycznego doboru gazów, czy w ogóle nie kreuje nam odpowiednich przejazdów palnika – technologia plazmowa posiada swój optymalny model przemieszczania się po materiale. I o to dbają tylko doświadczeni producenci. Firmy mniejsze budujących na bazie gotowych modeli z Chin korzystają z rozwiązań nieprofesjonalnych, ale dla wielu małych przedsiębiorców wystarczających – przynajmniej do pierwszego wykrzaczenia systemu. Trzeba też rozważyć swoje zasoby portfela. Nie wszystkich stać na najdroższe oprogramowanie. Ale spokojnie tutaj też przyjdziemy z pomocą.

Jaki materiał będę ciąć? cdn.

Jaka grubość materiału? cdn.

Jakie detale chcesz ciąć. Jak je później obrabiasz? Cdn.

Ile godzin będzie dziennie pracować plazma? Cdn.

Jaka jest wielkość stołu CNC?

Jakich wyników jakości oczekujemy.

Czy mamy możliwość filtracji dymów.

Plazmę należy zaopatrzyć w odpowiedni gaz. Taką instalację trzeba przygotować.

I jeszcze wiele wiele innych pytań, na które należy zwrócić uwage podczas doboru źródła. Jak widzisz nie jest to bardzo prosty proces. Jeżeli chcesz mieć dobrane prawidłowo źródło zapytaj o to nas w Rapid Fire.

Kolejnym etapem będzie określenie budżetu jakim dysponujesz. Oczywiśce duże firmy są gotowe na wydanie ogromnych kwot. Nie zawsze ma to sens. Postaramy się wybrac Twoje źródło tak, aby było możliwie najtańsze, a przyniosło oczekiwany zwrot z inwestycji.

Z plazmami nasza firma pracuje od 20 lat. Dlatego zadzwoń i dowiedz się o tym więcej. To nic nie kosztuje, a zyskasz już odpowiedni poziom wiedzy na temat swoich preferencji.

Na rynku mamy kilku liderów jesli chodzi o produkcje plazm. Od zawsze najlepszym wyborem są plazmy amerykańskie jak Thermal Dynamics, czy Hypertherm. Takie firmy powstały, aby wyłącznie produkować źródła plazmowe. Z biegiem czasu oczywiście ich profil się lekko zmieniał, ale do dziś świecą przykłądem jak prawidłowo powinny ciąć tego typu maszyny. Mamy też sporo Włoskich potentatów jak np. Firma STEL welding division. Jest to jedyna nieamerykańska marka, która proponuje swoje źródła z palnikami właśnie amerykańskimi.

Na rynku spotykamy wielu uwaga “polskich producentów”, którzy tak naprawde korzystają zwykle z technologii chińskich. W skrócie maszyny przypływają w kontenerach są przebrandowane i tak trafiają na półki. Taki brandy trafiaja do grona klientów z nieco mniejszymi zasobami gotówki. Takich plazm się nie naprawia, a ich żywotność wynosi zwykle od 1 dnia do 3 lat. Przy założeniu, że sa 3 krotnie tańsze ma to jakiś sens.

Kiedy jednak opieramy swoją produkcję na powtarzalności i chcemy mieć pewność, że źródło posłuży więcej niż 6 lat skupmy się na markowych producentach. Dla nich liczy się marka. W końcu budują ją od dziesiątek lat. Takie plazmy możemy naprawić, sprawdzić na serwisie i dokupić w dowolnym momencie części zamienne. Jest to bardzo istotny czynnik. W dzisiejszych czasach Wasz klient może sprawdzić na czym tniecie jego detale. Poza tym trzeba je wyciąć z odpowiednią jakością. Czyli idąc po najniższej linii oporu może się okazać, że nie spełnimy wymagań większości nowo przybyłych klientów.

Jest dużo argumentów przemawiających za źródłami markowymi i póki co azjatyccy konkurenci nie mogą się przebić z kiepskiej jakości produktami…

W kolejnej odsłonie przedstawię Wam małe porównanie tego co na rynku występuje nie tylko w Polsce. Zobaczcie artykuł – źródła plazmowe w tym samym dziale technicznym.

Are you looking for custom solutions?

Contact us. Together we will find a solution